Přechod na LED žárovky

Proč je koupit?
Nejprve si musíme říci co to je LED technologie a jak funguje. Jedná se o polovodičovou elektrotechnickou součástku. Když ji zapojíme do elektrické sítě, tak začne eliminovat proud. Při tomto procesu vzniká světlo, což je pro nás klíčové. Její nákup se rozhodně vyplatí! Přinese nám spoustu výhod. Je to jedna z nejvíce úsporných žárovek. Dosahuje velice vysoké účinnosti a některé typy ušetří až 90 % oproti původní. Ta má wolframové vlákno. To se bohužel hodně zahřívá, což má za následek vysoké ztráty, protože teplo jak je známo snižuje účinnost většiny zařízení. Dalším pozitivem je, že vlákno po nějaké době prostě praskne.
led žárovka
Takto skončí životnost většiny těchto produktů a už je nelze nijak opravit. LED technologie toto vlákno nikdy neobsahuje, a proto dosahuje vysoké životnosti. Ta se pohybuje až okolo 23 000 hodin. Také vydrží mnohonásobné zapínání a vypínaní, což je na některých místech klíčové. Úplně nejdůležitější částí je dlouhodobé úspora elektrické energie tedy financí. Elektřina neustále zdražuje, a proto je výhodné přistoupit na toto opatření. Zakoupíte je většinou jen lehce dráž, ale úspora bude po určité době neustále narůstat. Je potvrzeno, že zhruba za 15 měsíců svícení se nám investice spojené s výměnou vrátí zpět. Možná se Vám to zdá á být dlouhou, ale poté už budou úspory vyšší a vyšší. Navíc přeci jen je jejich životnost nezpochybnitelně lepší.
stará žárovka
Jaký typ koupit?
Pokud například zařizujete novou místnost a potřebujete hodně světla, tak vše zajistí led panel 60x60cm. Prodává se v mnoha různých parametrech. Ty rozlišujeme třeba podle příkonu. Samozřejmě čím vyšší příkon, tím docílíme větší svítivosti. Není problém, aby takový výrobek dosáhl životnosti až 30 000 hodin. To je skutečně velice slušný výsledek, kterého jen tak u ostatních technologií nedosáhnete. Také se odlišují podle úhlu, kam až světlo dopadá, ale zde se špatného osvícení opravdu bát nemusíte.