Co potřebujete k zapojení Philips Hue

Instalace celého systému je velice jednoduchá a zvládne ji i technicky ne příliš orientovaný člověk.
Start kit – po zakoupení základní sady Start Kit se nejprve všechny žárovky nebo LED pásky, které jsou součástí sady, zašroubují do objímek stávajících svítidel v domácnosti. Pásky se instalují na vhodné místo a propojí s napájecím zdrojem. Lze je umístit kamkoli v domácnosti nebo na pracovišti, kde je dosah signálu domácí (pracovní) Wi-Fi. Žárovky musí komunikovat se zařízením (Bridgem), který je řídí, a vše probíhá bezdrátově na určité pracovní frekvenci. Pokud bude nějaké svítidlo umístěno mimo dosah sítě, nebude pochopitelně správně fungovat v rámci systému Philips Hue.

smart house

Zapojení Bridge – ten je srdcem celého systému a je vždy součástí základního startovacího balíčku. Stačí jej pouze připojit k vašemu routeru dodávaným UTP kabelem. Bridge se samočinně uvede do provozu a nastaví tak, aby byl součástí vaší domácí nebo pracovní sítě. Od této chvíle komunikuje se všemi svítidly Philips Hue lightpark.cz. Bridge vyzařuje ve tmě modré LED diodové světlo, které může být nepříjemné v místnosti, kde lidé spí, proto by měl být umístěn mimo ložnici, či dětský pokoj, kde nepůsobí rušivě.
Příprava koncového zařízení – celý systém se ovládá pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Budete k tomu potřebovat stáhnout program (aplikaci) Hue, která je zdarma. Aplikace nebude vyžadovat povolit přístup k některým vašim datům nebo k informacím o vaší poloze, bude pouze zapotřebí připojit Bridge, aby se s ním mohla spojit.

lampička se zářivkou

Co dokáže Bridge

Navodit atmosféru pro různé příležitosti pomocí nastavení barevné scenérie ze 16 milionů barev spektra.
Ovládat na dálku – přes Internet lze tento systém spravovat na dálku třeba z druhého konce světa, např. simulovat váš příchod domů, osvětlování zahrady apod.
Východ a západ slunce – funkce časového spínače lze nastavit podle pohybů slunce na obloze a tím simulovat barvu i intenzitu umělého světla, aby se dobře vstávalo i usínalo.
Kompatibilita – systém spolupracuje s mnoha zařízeními sady Home Kit a je možné využít hlasové povely systému Siri.
Programy třetích stran – spolupráce je možná i s některými aplikacemi, které umožňují změnu barev osvětlení podle filmových scén, podle hudby a také lze připojit další chytrá zařízení, jako jsou pohybová čidla, termostat, propojení s e-mailem, nastavení barvy podle počasí atd.