Osram Night Breaker H7 je autožárovka s výborným poměrem ceny a výkonu

Jestliže patříte k lidem, kteří sledují uživatelská hodnocení, možná jste již zjistili, že nejprodávanějším a nejlépe hodnoceným typem autožárovky do předních světlometů je model od výrobce Osram s názvem Night Breaker Unlimited. Jeho hrdý název skutečně nabízí to, co není běžně na trhu k dispozici, pouze několik konkurenčních produktů se s ním může srovnávat.
Na pozitivní uživatelské recenze také navázaly výsledky nezávislých testů, např. publikované časopisem Auto-moto revue a potvrdily, co výrobce předkládá formou tvrzení na obalech výrobků a na svých webových stránkách.
provoz na dálnici

Co od tohoto světelného zdroje můžeme očekávat

Větší rozsah světelného kuželu – kužel umělého světla je v nočních hodinách významným ukazatelem schopnosti vnímat okolní fyzickou realitu. Čím větší vzdálenost a jeho šíře, tím větší přehled, rychlejší rozhodovací reakce a pochopitelně v automobilovém provozu bezpečnost pro posádku vozu a jeho okolí. Světelný kužel je v tomto případě delší o 40 metrů ve srovnání s běžnými autožárovkami a zahrnuje i větší rozsah vnímání dění za pravou krajnicí, která je východiskem častých srážek s jedoucím automobilem.
mlha na dálnici
Větší hodnota jasu – přibližně o jednu čtvrtinu jasnější osvit jízdního pruhu rovněž přispívá k větší bezpečnosti, neboť jsou lépe viditelné prvky dopravního značení. Silnější jas také zvýrazňuje přechodové kontury osvětlených předmětů, což znamená vyšší jízdní komfort, méně únavy za volantem a lepší soustředění na jízdu.
Chladnější barevná teplota – většina běžných halogenových žárovek vydává teplý odstín bílé barvy v hodnotě zhruba 3200 K. Osram Night Breaker H7 vyzařuje světlo chladnější 4200 K, které rovněž přispívá k menší únavě a lepšímu soustředění.
snížená viditelnost na dálnicisnížená viditelnost na dálnici
Více světla – v celkovém hodnocení je produkce světla o 110 procent vyšší než u běžných žárovek, přičemž je stále světelný tok v limitních hodnotách pro přidělení homologačního certifikátu k běžnému silničnímu provozu. Při současné hustotě provozu a zvyšujících se výkonech spalovacích motorů je tato autožárovka považována jednoznačně za nejbezpečnější typ.