Tipy, jak využít kávovou sedlinu

Kávová sedlina má mnohostranné využití. Budete překvapená k čemu všemu se vám bude hodit a to nejen v domácnosti, ale i na zahradě.

Jak využijete lógr z kávy v domácnosti?

1) pohltí pachy z lednice

V lednici se mísí aroma všech uložených potravin. Vyzrajte na ně. Je to jednoduché, na dno lednice postavte misku s použitou kávovou sedlinou. Ta bude fungovat jako přírodní deodorant a zároveň bude eliminovat nepříjemný zápach. 

Tip: stejně tak vám poslouží rozkrojené jablko nebo tácek s rýží

káva

2) umyje mastnou pánvičku

Na keramických pánvích to raději nezkoušejte, ale jinak směle do toho. Sedlina působí abrazivně a pánvičku výborně odmastí a vyčistí. Jak na to? Do pánve nasypte trochu kávové sedliny, přidejte pár kapek jaru na nádobí a lehce otírejte houbičkou. Zhruba po 3 minutách by sedlina měla absorbovat všechen tuk. Otřete kuchyňskými papírovými utěrkami, opláchněte a máte hotovo. 

3) vyčistí ucpaný dřez

Ušetřete si návštěvu instalatéra. Do dřezu nasypte kávovou sedlinu, přidejte jar na nádobí a zalijte litrem vroucí vody. Tato jednoduchá procedura vám pomůže zabránit ucpání potrubí a dokonale vyčistí dřez. 

káva

Jak využít lógr z kávy na zahradě?

4) odpudí šneky i slimáky

Přírodní odpuzovač šneků a slimáků, které zahradníci nemají zrovna v lásce. Nemůže být nic jednoduššího, než kolem rostlinek rozsypat kávovou sedlinu. Toť vše. Nemusíte používat chemické prostředky. Toto je ekologický způsob, jak zabránit šíření toxických produktů na vaší zahrádce.

5) Hnojivo pro rostlinky

Kávová sedlina se hodí především pro růže, maliny, hortenzie, jahody a rajčata. Ty totiž mají rády kyselejší půdu. Rozsypte sedlinu přímo na zem k rostlinkám.

6) Ochrání květiny před útoky domácích mazlíčků

Také si váš pejsek rád hraje s rostlinami? A končí to vždy shozeným a rozsypaným květináčem? Klid, víme jak na to. Sedlinu z kávy smíchejte s několika pomerančovými slupkami a pravidelně je přidávejte do květináčů. Tento přírodní repelent ochrání květiny před nájezdem divokého zvířectva.