Tradice vánoční

Stejně jako v naší republice, bývají Vánoční trhy pořádány i v okolních státech. V každé zemi, s určitými kulturními odlišnostmi, které jsou historicky přenášeny z generace na generaci. Například v rakouském Salzburku, které bývají každoročně naladěny sladkou pohádkovou atmosférou. Se slavným Ježíškovým trhem v srdci Starého Města. V tomto městě se narodil Wolfgang Amadeus Mozart a během adventního času je možné navštívit jeho rodný dům. Za prohlídku stojí i exteriér přilehlého zámku či kostel Svaté Trojice. Občerstvit se je možné v nejstarší hospodě ve střední Evropě, ve které jsou nabízené místní speciality.

Budapešť

Rovněž adventní výlet do Budapešti stojí za to. V tomto předvánočním období si mohou návštěvníci během prohlídky vánočních trhů, které bývají pořádány před bazilikou svatého Štěpána, ochutnávat mnohé pikantní speciality včetně místního vína z Tokaje. Která si mnozí přivážejí coby aperitiv před Štědrovečerní večeři. Za severními hranicemi naší republiky, v sousedním Polsku, je kouzelná atmosféra před Vánocemi v historické Wroclawi. Jedním z nejkrásnějších měst, které se rozkládá na deseti ostrovech s více než stovkou mostů. Originálním symbolem vánočních trhů je trpaslík, který všem  návštěvníkům splní tři přání.

Vánoční tradice

Stačí se třikrát dotknout jeho čepice. Stejně tak neuděláte chybu, pokud se vydáte do Krakova, kde trhy probíhají na Hlavním rynku tohoto historického města. Tradiční řemeslné výrobky, které jsou nabízeny ve stáncích, ohromují svým dokonalým zpracováním. Jak dřeva, tak kůže či výrobky hliněné. Královskou cestou lze projít nejzajímavějšími místy. Která jsou do dnešních dnů udržována v původním stavu. Vánočně naladěná Vídeň je dalším místem, které stojí za návštěvu. Přímo před novogotickpou radnicí, ve které se okna v tuto dobu mění na adventní kalendář, je pořádán  předvánoční trh. Kde je nutné mezi stánky najít srdíčkový strom, který je hlavním lákadlem pro zamilované páry. Kteří pod ním hledají odpovědi pro společný budoucí život. Pro děti je poblíž připravena oblíbená Ježíškova dílna.