Naše zdraví

Já osobně si dávám na zdraví velmi hodně záležet, protože moje kamarádka jednou měla velké zdravotní problémy, protože měla něco s průduškami a taky s plícemi. Měla jsem opravdu velký strach. Protože navíc obě dvě jsme s kamarádkou byly silné kuřačky. Takže jsem si řekla, že je asi opravdu na čase s kouřením přestat. Jenomže mi to opravdu nešlo. Zkoušela jsem různé terapie a taky různé nikotinové žvýkačky a taky náplasti. Jenomže jak asi všichni víte, tak samozřejmě tohle vůbec nefungovalo. Zkoušela jsem taky chodit k psychologovi, který mi slíbil, že mě pomůže naučit se přestat kouřit. Byla jsem ráda, když mi taky tento psycholog dal slevu.

Moc ráda cvičím.

Měla jsem za to, že zdraví je opravdu důležité, že kouření tomu opravdu hodně škodí. Nakonec to dopadlo tak, že jsem přišla pouze jenom o peníze, ale kouřila jsem dál. Psycholog mi s tím vůbec nepomohl. A ani všelijaké léky, které stály tisíce a byly předepsané lékařem a taky mi vůbec nepomohly. Začala jsem být už zoufalá a měla jsem strach, že taky budu mít nějaké dýchací problémy jako moje kamarádka. Tak jsem si řekla, že je na čase s tím úplně skoncovat, a to nejlépe ze dne na den. Řekla jsem si prostě ten den, že už si nezapálím žádnou cigaretu. A světe div se, mě se to nějak podařilo! 

Snažím se jíst zdravě.

Stal se asi nějaký zázrak, protože jinak si to vysvětlit opravdu nedokážu. Ale opravdu jsem přestala ze dne na den kouřit. Jsem ráda, že jsem to dokázala a myslím si, že tohle by zvládli taky i ostatní a mnoho dalších lidí. Kolikrát jsem už v knihách na internetu četla, že kouření je hlavně o tom, že se to týká psychiky. Znamená to v praxi, že když člověk chce opravdu přestat kouřit, tak přestane. Jedná se přeci o jeho zdraví. A já proto považuji za rozumné, aby byla velká osvěta, co se týče zdraví a taky kouření. Kdyby bylo na mě, tak bych cigarety úplně zakázala.