Muži = paličáci

Muži umí být pěkně umanutí
Určitě jste se už někdy setkali s tím, jak dokážou být muži umanutí. A samozřejmě v tu nejméně vhodnou chvíli. Když si něco vezmou do hlavy, nepustí to, dokud to nedostanou a nebo nevyřeší. Typické jsou opravy v domě či bytě, které by počkaly do rána. Například neodtékající vana, když máte k dispozici sprchový kout. Řešení této situace by zcela jistě počkalo do rána, ale muž se rozhodne situaci řešit o půlnoci, kdy na problém přijde. Co na tom, že boucháním a nadáváním vzbudí zbytek osazenstva…

oprava kohoutku

Když si muži vezmou něco do hlavy, opravdu je k opaku nepřesvědčí nic a nikdo. Oproti tomu když je o něco upomínáme, i tak na danou věc velice často zapomínají. Čím to je ještě nikdy nikdo nevysvětlil. Jsou zkrátka jinak nastavení, a asi považují za priority jiné věci než ženy. Ty naopak k různým věcem zaujímají racionální postoj, a častěji domýšlejí důsledky. A to právě i v případě, že nastal v domácnosti nějaký problém. Ženám je tak nějak jasné, že u výměny kapajícího kohoutku ve večerních hodinách hrozí hluk a tím se může vzbudit i pracně a dlouho uspávané dítě. Muž oproti tomu řeší jen ten problém, ale ne jeho důsledky. A to je možná jeden z důvodů, proč jsou muži tak umanutí.

malíř maluje

Na jednu stranu je to dobře, protože když něco začnou, často ji zdárně dokončí. I když opět je to případ od případu. Nicméně je dobré držet vášně na uzdě, a řešit okamžitě to, co je neodkladné, a věci, které vydrží, prostě nechat na pozdější dobu. Ovšem nezapomenout. Ze zapomínání pramení další problém, což není úplně příjemné ani pro jednu ze stran. Horká hlava by měla pořádně zchladnout, muži mají totiž tendence jednat okamžitě, kdežto ženy si všechno spíše promýšlí. Muži jsou zkrátka jinak naprogramovaní, a o tom se přesvědčujeme každý den znova a znova. Je potřeba se vzájemně chápat a mít pro jiné dávku tolerance.