Muži, neobývejte své šatníky aneb zásady pro fungující šatník

Mužská oddělení v obchodech jsou plná nekvalitního oblečení, které nic nevydrží, po pár nošení je oblečení zralé na vyhození. O to více je to pro pány nepříjemné, když přihlédneme k tomu, jak rádi nakupují. Pánové, když už tedy nakupujete, zaměřte se na kvalitu a nebojte se za ní připlatit. Ať už je váš styl jakýkoliv, zaměřte se na padnoucí střihy. Je jedno zda preferujete ležérní, casual či elegantní styl. Nepadnoucí oblečení není lichotivé za žádné situace. Obzvláště se zaměřte na délku rukávů u sak či košilích, a délku kalhot. Nezapomínejte kontrolovat, jak vám svršky sedí v ramenou. Neodbývejte to ani při obyčejných bílých tričkách.

šatník

Další důležitou věc, na kterou byste se měli zaměřit jsou materiály. Vypusťte všechny umělá vlákna, které nejsou ani pěkná ani pohodlná. Zbavte se všech polyesterů, akrylů a nylonů. V chladných částech roku sahejte po kouscích s podílem vlny (alespoň 60%). Ovčí vlna je pevná, ale na dotek může působit drsně. Merino vlna je naopak jemná, prodyšná a absorbuje pachy. Při správné péči vám vlněné kousky vydrží i několik desítek let. Letních měsících se zaměřte na bavlnu či len, který se pyšní úžasnými vlastnostmi – příjemný, v létě chladí (v zimě hřeje), je pevný, hypoalergenní, absorbuje pot a eliminuje zápach…

Muži jsou v barvami v módě velmi střídmí. Drží se většinou stejnobarevného outfitu. V jejich šatnících se objevují barvy jako černá, šedá a bílá, sem tam narazíme i na hnědou či béžovou. Při kombinování kousků se nebojte kombinovat i 3 barvy. Držte se principu 3 druhů barev a neuděláte krok vedle.

ponožky

Základní barvy – maximálně 2 barvy které nosíte nejvíce a ve vašem šatníku se nevíce obakují

Neutrální barvy – tony bílé, béžové, hnědé, šedé či černé. Snadno se kombinují a tvoří základ šatníku.

Akcentní barvy – jedná se výraznější barvy, které skvěle dopní outfit. Nejvíce je využíváme u doplňků (boty, ponožky, rukavice, šála…) Právě barevné veselé ponožky jsou v pánském šatníku trendy.