Jakých prostor se týká vyklízení

Byty a rodinné domy – velmi časté je vyklízení veškerých obydlených prostor, jako jsou byty v bytových domech a rodinné domy či dvojdomky. Může jít o vyklízení pozůstalosti po zemřelém, může se jednat o stěhování s tříděním některých věcí, kterých se chcete zbavit, a může jít také o vyklizení bytu po bývalých nájemnících. Rozsah práce může být velmi různorodý, od drobností, které zaberou sotva hodinu času až po náročné akce na několik dnů.

půda starého domu

Sklepy – součástí domů (včetně bytových domů) bývají sklepy a sklepení a tam je mnohdy nahromaděná celá řada harampádí. Vyklízení sklepa je někdy náročnější, než vyklidit byt, a proto také počítejte s delší časovou rezervou. Ve sklepích se také mohou objevit skladované nebezpečné předměty, jako jsou vyřazená svítidla, benzín, líh, barvy, chemická čistidla, kyseliny a louhy atp.

Rekreační chaty – i chaty je někdy třeba vyklidit, například pokud chystáte rekonstrukci, anebo jste chatu zakoupili a bývalý majitel se s vámi dohodl, že na vlastní náklady necháte objekt vyklidit. V chatách se můžete setkat s plísní a hnilobou, pokud je objekt např. delší dobu neobývaný a nevytápěný.

obrazy na půdě

Sklady – skladové prostory jsou dalším adeptem na vyklízení. Ve skladech se mohou vyskytovat velmi různorodé předměty počínaje strojírenskými výrobky a konče zemědělskými hnojivy. Vyklízecí firmy musí být v takovém případě připravené doslova na všechno a někdy jsou to docela těžce vydělané peníze. Mnohdy se tu uplatní i ochranné pomůcky a těžká technika.

Staré půdy – kdo se chystá přestavět starou půdu na obytný prostor, může tu narazit na různé předměty, kterých je třeba se zbavit. A na starých půdách je k nalezení mnohdy tolik zajímavých věcí, že se vyplatí před vyklízením půdy provést probírku a zjistit, zda se vám něco z toho nehodí. Probírka věcí je samozřejmě vhodná v každém případě, i když se vyklízí byt, dům nebo chata v chatové osadě.