Tipy na boys love seriály

Samozřejmě už je to hodně let, kdy někdo přišel s prvním seriálem s touto tématikou. Ovšem až v posledních letech, kdy začala být společnost více otevřená vůči jiným než heterosexuálním orientacím, začala se zvyšovat i produkce těchto seriálů. Hodně z nich mají na svědomí asijské země, ale najdou se zástupci i amerických a evropských produkcí.

Queer as Folk

Jedním z nejstarších boys love seriálů je právě Queer as Folk. Pochází z roku 2000 a stal se kultovním seriálem tohoto žánru. Obsahuje pět sérií. V seriálu se objevují hlavní postavy, starší Brian, který miluje sex na jednu noc a poslední co chce, je vztah a Justin, který ještě studuje a teprve se seznamuje s queer světem. Kromě nich se objevují i další postavy a vedlejší páry. Řeší se tu kromě vztahů i vážná témata, jako homofobie, násilí, rodičovství homosexuálních párů nebo AIDS.

duha

Srdcerváči

Srdcerváči jsou seriálem z produkce Netflixu, který vyšel v roce 2022. Prozatím má pouze jednu řadu, ale měli bychom se dočkat i dalších. Seriál je natočen podle úspěšné komiksové série od autorky Alice Oseman. Seriál je plný úsměvných okamžiků, romantiky a pomalu se rozvíjejícího vztahu dvou středoškoláků, přičemž Charlie si prochází ve škole těžkým obdobím poté, co se otevřeně přiznal ke své homosexualitě, zatímco Nick si zatím teprve uvědomuje, kam v životě vůbec patří a co ke svému kamarádovi cítí.

vlajka

Mladá modrá krev

I tento seriál je z produkce Netflixu a první řada byla natočena v roce 2021. Na podzim roku 2022 by se diváci měli dočkat již druhé řady tohoto úspěšného boys love seriálu. Příběh pojednává o mladém chlapci Wilhelmovi, který nastoupí na internátní školu. O to těžší je průběh školy z toho důvodu, že je princ. Ovšem nenaučí se tu jen studijním záležitostem, ale také pozná svoji první lásku. Je ale přípustné, aby se princ zamiloval do chlapce?