Kontrola emisí

Ekologové se snaží upozorňovat na různá témata, o tom co škodí naší planetě. Jedním z témat je CO2. Už dlouho jsou sledované továrny, kolik vypouští do ovzduší plynných látek a limity jsou poměrně přísně nastavené. Průmyslově vyspělé země si nemohou dovolit tyto parametry nesledovat a nelze k sousedům za hranicemi posílat vzduchem odpad z vlastních továren.

Stejné limity jsou nastavené i u aut. Proto chodíme na měření emisí při technických kontrolách našich aut. Celý výfuková sestava v autě, včetně chladiče výfukových plynů 03g131512ad musí splňovat emisní limity. Každá automobilka musí u každého nového typu auta dodržet přísné emisní limity a není proto divu, že se občas na světlo světa dostane podvod, např. Volkswagenu nebo BMW.

emise

Můžeme se přít o to, zda vyřeší situaci s emisemi elektroautomobily. Ano, tyto auta nemají benzínové nebo naftové motory a výfukovou soustavu, neprodukují CO2 přímo, ale elektřinu do nich musíme někde vyrobit. Představy, že elektrárny budou vyrábět elektrickou energii z ekologického plynu se bohužel zkomplikovala válkou na Ukrajině a tak je otázka, co to časem udělá z výrobou a prosazováním elektroautomobilů. Možná jste na sociálních sítích zaregistrovali fámu, že výbuch sopky vychrlí do ovzduší mnohem více CO2 než tam vypustí svými činnostmi člověk. Není to pravda, sopky činí pouze 1% z toho, co vyprodukuje člověk.

emise

Dalším velkým problémem jsou plasty, lépe řečeno mikroplasty. Snížením výroby plastů se ale situace moc nevyřeší, protože plasty už se staly součástí našeho života. Řešením je ekologická likvidace již vyrobených plastů, které plavou jak obrovské ostrov v moři, či se válejí všude kolem nás. Člověk se nechová k planetě úplně nejlíp, ale příroda si umí často pomoct sama. Možná si časem pomůže i tím krutým způsobem, že se části lidstva zbaví. Kdo ví.