Skleník, který vás překvapí


Moderní doba přináší mnoho různých variant, jak si vypěstovat vlastní bohatou úrodu, aniž by ji ovlivnilo počasí. Pokud vlastníte jen malý pozemek, poté je skutečně velmi náročné vytvořit jednotlivé zóny tak, aby zde byl prostor na relax, zahrádku, a ještě například pro herní prvky pro děti. Jak se zdá, tak jsem se skutečně nemůže vejít ani malý skleníček, který by byl samozřejmě velkým přínosem. Přesto se skutečně nemusíte vzdávat ani skleníku a ani své naděje na lepší úrodu. Stačí totiž, kdy se podíváte na nabídku, kde se propaguje skleník ke zdi vašeho domu. Ještě jste o něm neslyšeli? Je pravdou, že se možná vyskytuje ojediněle nebo je tak dokonale postavený, že si ho ani nevšimnete. Právě skleník ke zdi je tou správnou volbou pro váš malý pozemek.

skleník ke zdi

Benefity, které vás mohou překvapit

Skleník je třeba postavit na zeď domu, která je otevřená a můžete si v podstatě zvolit délku, jakou potřebujete nebo preferujete. Díky tomu, že budete mít chráněnou jednu stranu, tak ušetříte místo, a navíc budete mít dokonce všechnu úrodu pěkně při ruce, jelikož bude přímo u domu. Můžete si tak pořídit skleník, který bude mít výplně ze skla nebo polykarbonátu.

Standardně mu nechybí prostorné dveře, okna na větrání a zešikmené boční stěny pěkně umožňují proniknout slunečním paprskům dovnitř. Skleník je z pozinkovaného plechu tloušťky nosných částí 1,5 mm – 3 mm podle toho, jaké je zatížení jednotlivých částí. Pokud výplň tvoří sklo, jedná se o Helios tloušťky 4 mm, a to dokonale rozptyluje škodlivé UV záření. To samé umí i polykarbonát, který má UV flitr.

skleník zeď

Velkou výhodou je, že si můžete pořídit menší verzi a k ní přikoupit prodloužení skleníku, která dokonale prodlouží tento váš skleník. Navíc si můžete pořídit i vhodnou barvu, která bude designově odpovídat fasádě, čímž se stane váš skleník ještě zajímavějším.