Ploty

Je také dost důležité, jak jim to sdělí. Hezký a udržovaný plot říká, že se o to, co je za ním, pečlivě starají, a tedy není radno tam vstupovat. Polo zbořený plot naopak vyzývá k průzkumu. Sděluje totiž, že ten, kdo za ním pobývá na všechno kašle, nebo tam nepřebývá, a tak tam lze beztrestně vstoupit. Ta nejtvrdší varování před vstupem mohou být zdůrazněna cedulí na plotě samotném, a ještě nahoře třeba ostnatým drátem. Ohrazení pozemků či zahrad je spousta druhů. Jsou to železné, dřevěné nebo betonové ploty. A pak samozřejmě jejich kombinace.

V čem je jejich největší rozdíl?

drátěný plot

Tak především je to hodně o údržbě. Totiž, věc se má tak, že dřevěný plot je třeba namořit a natírat něčím, co například odpuzuje vodu a tak podobně. Prostě se musí chránit před vnějšími vlivy. Stejně jako plot železný, jen frekvence bude jiná. Méně častá.

U plotů betonových toto ve své podstatě odpadá, protože beton lze sice natírat, ale je to zbytečné. Snad jen z estetických důvodů. Nějaká ochrana se sice nátěrem udělá, ale jak psáno, není zase tak důležitá. Takový plot totiž vydrží spoustu let, aniž by byl nějak na vliv počasí reagoval. Proto také tyto ploty mají dlouholeté záruky. Výrobce si je jimi dokonale jist. Tak si takovou záruku může v klidu dovolit.

dřevěný plot

Pokud se domníváte, že betonové ploty jsou nevzhledné, není to až tak docela pravda. Samozřejmě záleží na tom, jak jsou udělány a jak je upraven povrch. Beton nemusí být jen šedivá a nic neříkající masa. Může být také pestře barevný. A v kombinaci třeba s dřevem je esteticky velmi hezký. Ostatně se ihned můžete přesvědčit sami. Stačí když kliknete na odkaz výše a ihned se dostanete na web, kde je několik fotografií, ze kterých můžete sami posoudit, jek hezky může betonový plot vypadat. A pokud se vám to zalíbí, ihned si jej můžete objednat a ten starý zlikvidovat.