Lyžování v Čenkovicích

Příroda je nádherná věc a pokud si jí umí člověk užít, je o to lepší. Každým rokem se sjíždí nespočet turistů k horám a sjíždí kopce, které jsou pokryté čistým prašanem. Lyžování je v České republice velice oblíbené a mnoho lidí, se nemůže dočkat, až napadne sníh a rozjedou se lanovky. Před samotným odjezdem na hory je však dobré si vybrat tu správnou destinaci. Mezi velmi vyhledávaná místa patří Čenkovice sjezdovka, která je určená jak pro začátečníky, tak pro pokročilé.

čenkovice sjezdovka

Čenkovice jsou malé obec, která se nachází pod Bukovou Horou. Právě na Bukové Hoře jsou sjezdovky, a to z obou stran. Na jeden skipas tak můžete jezdit nejen na straně k Čenkovicím, ale také na stranu k Červené Vodě. Sjezdovky jsou tu pro všechny věkové kategorie a můžete si tak užít jízdu na černé sjezdovce či dát přednost modré rekreační trase. Samozřejmostí je, že se u sjezdovky nachází restaurace, půjčovny lyží, ale také školka pro ty nejmenší lyžaře. Na internetových stránkách se můžete podívat, jaké sjezdovky jsou v provozu a které ba naopak jsou pro malé množství sněhu zavřené. V případě, že sněhu bude nedostatek, však nemusíte zoufat. V okolí se nachází nespočet krásných památek a také překrásná příroda, která přímo vyzívá k procházkám po hřebenech hor.

čenkovice sjezdovka

Na straně k Červené Vodě určitě oceníte restauraci, kde vám nabídnou klasickou českou kuchyni, ale také speciality pro ty největší gurmány. Jestliže nemáte chuť na něco velkého, tak stačí navštívit bufet, který je umístění přímo u sjezdovky. Najdete zde klasické rychlovky, jako je párek v rohlíku, langoše a na zahřátí teplý čaj či svařák. Každý si zde zkrátka najde to svoje a určitě budete spokojení. V případě, že se chystáte s partou přátel na hory, tak se zkuste zaměřit na Čenkovice a jejich sjezdovky. Zaručeně si zde užijete spoustu zábavy, a ještě dlouho budete vzpomínat na to, jak dobrý hory to byly.