Láska na několik kilometrů a s časovým posunem

Jsou lidé, kteří spolu již nějakou dobu jsou a dokonce spolu i bydlí. Může se ale stát, že jeden z daného páru dostane pracovní nabídku v zahraničí, která jej bude hodně lákat, protože například vždy snil o tom, že bude jednou v zahraničí pracovat. Pokud se člověk rozhodne do zahraničí odejít na rok nebo dva, aby si vyzkoušel, jaké to je, je možné, že druhý z partnerů nebude mít problém na daného člověka počkat, než se opět vrátí, ale pokud by se daný člověk rozhodl, že v zahraničí chce zůstat, mohlo by se klidně stát, že by to mohl být problém.

dva lidé

Pokud jste ale zrovna ve fázi, kdy jeden z páru zrovna odjíždí vyzkoušet si práci na rok, počítejte s tím, že ze jména ze začátku to rozhodně nebude snadné. Pokud jste spolu bydleli, je jasné, že jste si na daného člověka natolik zvykli, že pro vás bude problém, než si zvyknete, že už zase bydlíte sami. Ze začátku to člověku nemusí přijít, ale věřte, že po několika dnech se dostaví pocit osamění, který budete muset překonat. Bude to velice těžké období, ale věřte, že si zvyknete na to, že zase bydlíte sami.

malované srdce

Zvládnout vztah na dálku není snadné. Pokud je to ještě navíc taková dálka, že je zde určitý časový posun, nemusí to být až tak snadné. Pokud je to jen pár hodin, ještě to není tak hrozné, ale pokud bychom se bavili například o 12 hodinách, pak věřte, že to bude velice náročné a to zejména, pokud váš partner nebude ochoten si na vás udělat čas, aby vám například zavolal nebo vám alespoň napsal.

V takovém případě bude potřeba udělat velké kompromisy, jako je například to, že budete muset brzy nad ránem vstávat, abyste si mohli se svou drahou polovičkou popovídat nebo si s ní alespoň napsat apod. Pokud máte něco takového vydržet minimálně rok, bude potřeba, aby kompromisy začali dělat oba, protože by to klidně mohlo dopadnout tak, že se sami sobě odcizíte a to natolik, že jestli se ještě někdy uvidíte, bude to, jako by před vámi stál úplně cizí člověk. I takhle daleko to může zajít.