Kultura pro děti


Kultura se mi líbí a opravdu bych bez kultury už nemohla být, protože kultura mě baví. Já kulturu beru jako něco velmi důležitého, protože o kultuře si myslím, že člověk je více takový vzdělaný a má větší rozhled. To je to samé, že se také říká, že když lidé hodně čtou knihy, tak jsou také vzdělanější a mají větší rozhled. Také dokonce mají potom bohatší slovní zásobu, proto je velice důležité, aby se malým dětem četly knihy. Já jsem právě svému synovi četla knihu už asi od půl roku. Chtěla jsem, aby měl bohatou slovní zásobu. Četla jsem mu jak české pohádky, tak také potom v roce i anglické pohádky.

Líbí se mi světová kultura.

Chtěla jsem, aby syn uměl velice rychle anglicky. A protože mám ráda různou kulturu, tak jsem mu četla dokonce už i v pěti letech různé lepší knihy, nějaké romány a také kulturní časopisy. Řeknu vám, že syna to bavilo, i když se mi rodiče smáli. Tedy synova babička, že prý z něho dělám blázna, že mu čtu nějaké kulturní časopisy. Jenomže proč bych nemohla, proč bych ho nemohla vzdělávat a číst knihy, kde jsou třeba nejlepší zámky a hrady anebo co se dělalo dříve? Nebo třeba co jsem dělala já, když jsem byla malá. Kam jsem ráda chodila, povídala jsem mu, že jsem měla ráda kino a divadlo.

Každá země má jinou kulturu.

Syn se ptal, co to je kino, takže jsem mu všechno vysvětlila a řekla jsem mu, že když bude v kině hodný, že ho také vezmu za kulturou. Syn slíbil, že bude v kině hodný, protože si vzpomínám, že prý já jako malé dítě jsem prý šla do kina. To mi byly asi tři roky a že prý jsem tam vyváděla. Syn mi tedy slíbil, že bude hodný. Nakonec to dopadlo opravdu všechno skvěle. Syna jsem vážně vzala za kulturou, šli jsme na jednu pohádku, naštěstí to trvalo jenom půl hodiny, takže to bylo asi schválně kvůli tomu, aby se děti nenudily. Synovi se pohádka líbila a už mi syn vykládal, že bych chtěl jít zase na nějakou kulturní akci.