Dovolená na Jižním Slovensku tak trochu jinak

Plánujete letní nebo jarní či podzimní dovolenou a přemýšlíte, kam se vypravit, abyste se tu nenudili a opravdu si užili pořádný relax? Což takhle to zkusit v termálním koupališti?

Objevte kouzlo termálních pramenů

Už jste někdy zavítali do koupaliště s termální vodou? Pokud ano, tak jistě dokážete posoudit, čím se liší od klasického plaveckého bazénu. Především tu voda není chlorovaná a zároveň je vyhřívána na vyšší teplotu, což činí pobyt ve vodě nesmírně příjemným.

lidé v bazénu

Termální bazény nejsou přímo určeny pro plavání, protože při plavání se vaše tělo zahřeje a chladnější voda pomáhá udržovat optimální termoregulaci. Ve vodě vyvěrající z hlubin země se počítá s tím, že budete provozovat spíše relaxační aktivity, jako je masáž hydromasážními tryskami nebo bublinkami, mírná tělesná protahovací cvičení anebo pouhý uvolňující relax a pohodové klábosení s přáteli. Vychutnáte si tu vodu jen tak, v poklidu, asi jako lidé, kteří dovedou pozorovat krajinu z překrásné vyhlídky.

schůdky do bazénu

Termály ve Velkém Mederu

Termálních bazénů existuje ve světě celá řada a rozšířené jsou i na Slovensku. Najdete je například i v Podunajské nížině na okraji obce Velký Meder, kde je vysázen rozsáhlý lesopark, a bazény jsou tu citlivě vnořené do jeho východního okraje. Bazénů je tu k dispozici několik, z větší části se nachází pod širým nebem a některé jsou ukryté pod střechou.

Ubytování ve Velkém Mederu je možné zajistit celoročně, pochopitelně tu v letní sezóně bývá plno a bazény jsou tu v obležení desítek až stovek rekreantů, ale není problém se sem vypravit třeba v květnu nebo v září, anebo dokonce o vánočních svátcích, protože voda v bazénech je vyhřívaná po celý rok. Respektive ona není vyhřívaná, ale spíše ochlazovaná, neboť z hlubin země vyvěrá o vyšší teplotě, než jakou je lidský organismus schopen snášet.