Ani v zimě nezmrzneme


My lidé potřebujeme ke své spokojenosti, ale vlastně nejen ke spokojenosti, ale i k životu jako takovému kromě jiného i vhodnou teplotu prostředí, ve kterém se zdržujeme. Když je totiž toto příliš horké, potíme se a někdy i kolabujeme, a kdyby se to přehnalo, klidně bychom se i upekli nebo utrpěli popáleniny, a když pro změnu mrzne, až praští, také na to doplácíme, nastydnutím počínaje a umrznutím konče.

My lidé prostě nesnášíme kromě jiných záležitostí ani teplotní extrémy. Někdo je sice spíš na chládek, kdežto jiný má rád větší teplo, ale určitě existuje jisté rozpětí teplot, ve kterém jsme schopni normálně žít a které by bylo vždycky žádoucí.

čtyři teploměry

Jenže příroda naše přání často neakceptuje a nezatápí nám tak, jak by nám to dělalo dobře. A když to nedělá ona, musíme to prostě dělat sami. A docela to zvládáme, když vezmeme v potaz, jak dlouhou cestu už jsme ušli od pouhého jednoduchého ohniště až po topidla, která dnes používáme nebo můžeme používat.

Topit prostě máme čím. A jestli nám v otázce výběru vhodného zdroje tepelné energie něco ovlivňuje výběr, je to spíš jenom efektivita a jednoduchost obsluhy takových zařízení, a pochopitelně i cena energií, jež v poslední době nabyla na významu.

rostoucí teplota

Zkrátka můžeme topit pomalu jakkoliv, jak jenom chceme. Můžeme si vybírat, a to, co chceme, můžeme mít. A to dokonce i tepelná čerpadla Brno Sunus, kterých se nám nabízí dokonce celá řada verzí. A co verze, to nějaký klad. Jsou tu třeba ta fungující na principu vzduch/voda, která jsou i při minimu spotřebované energie maximálně účinná, a jsou tu i ta, která nám zajistí nejen teplo, ale i teplou vodu. Každopádně jde ale o topidla moderní a energeticky poměrně úsporná, což je obojí žádoucí zejména v dnešní době. Ale nejen v dnešní době.

Provoz takových čerpadel prostě nikoho moc nestojí. A přitom díky nim nikdy nezmrzneme.