Výhody a nevýhody zapuštěných bazénů

Také chcete mít svůj vlastní bazén ve e svém domě či na zahradě? Využívání městských plaveckých bazénů a plováren má určité výhody, kdy například se můžete přijít vykouvat v určité hodiny a nemusíte se o nic ohledně bazénu starat. Ale pokud vás láká mít možnost se kdykoli vykoupat ve svém bazéně, mít k němu přístup kdykoli a hlavně mít soukromí jen pro vaši rodinu a přátele, pak je pro vás ideální mít vlastní bazén.

O bazén je samozřejmě třeba se starat a věnovat mu péči. Péče o vodu se může zdát ze začátku náročná, ale časem to bude obyčejná rutina a díky tomu bude vodu čirá, čistá a vy budete vědět, co do ní dáváte a kolik. Samozřejmě i vybudování bazénu je náročné, ale to vše se vám mnohonásobně odvděčí. Pokud máte děti, tak výhody pocítíte ještě o to více.

noční koupání

Ze začátku je třeba vymyslet, kam bazén umístíte a který si pořídíte. Zahradní bazény do země jsou skvělou volbou, pokud chcete mít do bazénu dobrý a snadný přístup. Bazén nikde nepřekáží ve výhledu a takovýto bazén je velmi luxusní. Jeho položení je samozřejmě náročnější oproti bazénům nad zemí, ale zas je to jen na začátku a dále s bazénem není taková práce. Na zimu ho nemusíte schovávat domů. Je dobrá možnost ho nechat zastřešit a ohřívat a tak mít bazén k dispozici celoročně. U takového bazénu ale myslete i na to, že díky snadnému přístupu je třeba ho řádně zajistit před dětmi i mazlíčky. Protože se může stát, že i oni vyzkouší, jak snadno se dá do vody dostat či spadnout.

bazén u domu

Další možností je pořídit bazén nad zem. U něho je dobré ho na zimu vypustit a uklidit anebo ho správně zazimovat a mít ho také venku celoročně. Pokud máte v rodině někoho, který je hůře pohyblivý, tak myslete i na to, že do velkého bazénu bude také třeba zdolat více schodů.

Přemýšlejte i o tom, který bazén se vám bude hodit k domu a který bude ladit na vaši zahradu. Aby to bylo příjemně sladěné a bazén zbytečně nepůsobil nepatřičně. No a taky je třeba zútulnit i okolí bazénu a udělat si to krásné a pohodlné. A pak už si můžete užívat koupání celá rodina kdykoli a užít si spousty vodní zábavy.

Také chcete mít svůj vlastní bazén ve e svém domě či na zahradě? Využívání městských plaveckých bazénů a plováren má…